خاطره
موضوعات داغ

پیامی که سیدمجتبی پس از شهادت برای رفقایش فرستاد

به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت شهید سیدمجتبی ابوالقاسمی

آشوبی در دلم بر پا شده بود از شهادت سید. این چند روزی که از شهادتش گذشته بود، از خواب و خوراک افتاده بودم. گاهی اوقات روزی دو ـ سه بار می­رفتم شهیدآباد و کنار مزارش عقده ­های دلم را وا می­کردم.

بعد از نماز مغرب و و عشا رفتم و باز هم کنار مزارش نشستم و کمی درددل کردم. برگشتم خانه. فکر و ذکرم سید بود. حال و روزم خیلی به هم ریخته و آشفته شده بود. به هر سختی که بود با خیال سید و چشمانی خیس خوابم گرفت.

سیدمجتبی روبروی حوزه­ ی مقاومت بسیج حمزه سیدالشهداء ایستاده بود. تکیه ­اش را داده بود به تیر برق و بلند بلند می­خندید. چیزی شبیه قهقهه زدن. برایم عجیب بود که سید به این سبک و سیاق می­خندد؛ آخر هیچ­گاه سید را ندیده بودم که این­گونه بخندد. عمدتاً فقط روی لب­هایش تبسمی دلنشین داشت. لبخندی که به قدر ساعت­ها خندیدن شیرین بود. نزدیک­تر رفتم. سید هنوز داشت می­خندید. با ناراحتی گفتم: «آمجتبی! نخند! نخند بهم تو رو خدا! من خودم داغونم، تو داری بهم می­خندی؟!» گفت: «چته اینقدر عجله داری؟! چته اینقد بال بال می­زنی! صبر داشته باش!»

گفتم: «آمجتبی! فقط یه سؤال منو جواب بده! همین یه سؤال رو! دیگه هیچی ازت نمی­خوام! فقط بهم بگو منم پیشت میام یا نه؟!»

دو طناب نورانی توی دستانش بود که نورشان چشمانم را خیره کرده بود. طناب­ها را بالا آورد و نورشان بیشتر فضای اطراف را زیبا و زیباتر کرد. چشمانش را به من دوخت و گفت: «به جایگاهت دل نبند! فوّاره رو ببین! هر چی هم که بالا بره، آخرش میاد پایین! در ضمن اینقده هم عجله نکن!» و دوباره شروع کرد به خندیدن.

گفتم: «ببین آسیدمجتبی! تو رو خدا! فقط بگو نوبت منم میشه؟! زمان و مکانش مهم نیست! تو فقط بگو آره یا نه! نوبتم میشه منم بیام اونور؟!» باز هم در حالی که می­خندید گفت: «هم خودت بدون و هم به بچه­ ها بگو! عجله نکنین! هر کی نوبتی داره! نوبتش که شد، میاد اینجا پیش ما» و باز هم خنده …

صدای اذان صبح توی گوشم پیچید. وقت نماز بود. آرامشی وجودم را فرا گرفت. آرامشی که زیاد دوام نیاورد. با درد فراق سید به این راحتی­ها نمی­شد کنار آمد. نصیحت­های سید برای همیشه در خاطرم ماندگار شده بود: «فوّاره رو ببین! …»

 

راوی: محمد ( از بسیجیان حوزه حمزه سیدالشهدا)

منبع : کتاب سید زنده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا