خبر و گزارش

مراسم رونمایی از پوستر نخستین جایزه ادبی «سفیرعشق» ‌ و کتاب شهید محمدحسین ناجی

با حضور سردار شاهوار پور و مسئولین شهرستان دزفول

 

 مراسم رونمایی از کتاب شهید محمدحسین ناجی و پوستر نخستین جایزه ادبی «سفیرعشق» با محوریت شهید مدافع حرم سیدمجتبی ابوالقاسمی ‌با حضور ‌فرمانده سپاه ‌خوزستان برگزار شد.

به گزارش  پایگاه اینترنتی شهید سیدمجتبی ابوالقاسمی ، آیین مراسم رونمایی از کتاب شهید محمدحسین ناجی از شهدای هشت سال دفاع مقدس دزفول و پوستر نخستین جایزه ادبی «سفیرعشق» با محوریت شهید مدافع حرم سیدمجتبی ابوالقاسمی در سالن جلسات سپاه دزفول با حضور سردار سرتیپ حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، پدر شهید ابوالقاسمی و برادرشهیدناجی و همچنین نویسنده این کتاب «علی موجودی» و دیگر مسئولان شهرستان دزفول برگزار شد.

سردار سرتیپ حسن شاهوارپور ضمن گرامی داشت اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: این برنامه‌ها جزء تکالیف و وظایف ما است که همواره باید به این موضوعات بپردازیم.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، با بیان اینکه یکی از مسائل که امروزه همه باید تلاش کنیم سبک سوابق، تجارب و الگوهای رفتاری شهدا بپردازیم، افزود: فاصله بین نسلی را به این دست از کارها فاخر کم کنیم چرا که ما نسل انقلاب را داریم و انتظار داریم نسل امروز این راه ادامه دهد.

وی با بیان اینکه شهید ابوالقاسمی و مدافعین حرم در رکاب سردار سلیمانی این گونه حماسه آفرینی می‌کنند، بیان کرد: این مجاهدت‌ها نشان از این است که هنوز فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه در حال انتشار است.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، نسل امروز یک بدهکاری نسبت به نسل گذشته دارد، گفت: امروز امنیت، آسایش، هستی و آنچه که امروز داشته همه مدیون مجاهدت و ایثار نسل گذشته‌ای است که خیلی از آنها در بین ما نیستند ولی عاشقانه تلاش کردند تا نظام جمهوری اسلامی استحکام پیدا کند که امروز ما در این نظام حیات داشته باشیم.

سردار شاهوارپور با بیان اینکه سرنوشت مردم تغییر نمی‌کند؛ سرنوشت مردم زمانی تغییر می‌کند که خود مردم در عرصه بیاییند و سرنوشت خودشان را تغییر دهند،گفت: نخبگان و بزرگان و کسانی که محوریت در جامعه داشته، کسانی هستند که می‌توانند در تغییر سرنوشت مردم بسیار موثر باشند.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، در ادامه افزود: ما در راس این موضوع امام راحل را داشتیم و در سلسه این جریان کسانی را داشتیم که در اقساط نقاط کشور از جمله مساجد، روستاها و شهرها پیام امام راحل را به مردم می‌رسانند و میدان‌داری می‌کردند؛ از قبیل شهید ناجی از شهدای هشت سال دفاع مقدس بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه جمع آوری اثرات فاخر به مانند کتاب شهید ناجی کار بسیار ارزشمندی است، گفت: کتاب شهیدناجی کتاب بسیار باکیفیت است که به نویسندگی «علی موجودی» نوشته شده است.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، با اشاره به اینکه محتوای کتاب بسیار مهم است، گفت: کتاب باید نتیجه و حاصل تلاش و مجاهدت‌های شهدا برای بهره‌ی امروز و فردا را نشان دهد که کتاب شهید ناجی به خوبی این امر را اجرا کرده است.

سردار شاهوارپور در ادامه افزود: اگرما هر ساله حادثه عاشورا را گرامی می‌داریم یکی از بهره‌های این حادثه این است؛ زمانی که صدام حمله کرد مردم برگ برنده‌ای به مانند حادثه عاشورا در دستنشان داشتند؛ ورود به عرصه دفاع مقدس اقتدا به حادثه عاشورا بود.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، در ادامه بیان کرد: امروز وقتی زندگی و سبک سیره شهدا گفته می‌شود ناشه‌های از امام حسین و یاران با وفایش ایشان است؛ که این ناشه‌ها در وجود شهدا بود.

وی ضمن قدردانی از گردآورندگان، همرزمان، خانواده و نویسنده کتاب شهید ناجی، گفت: برای جمع آوری خاطرات شهید ناجی بیش از ۷۰نفر خاطرات خودشان را از این شهید عالی قدر بازخوانی کرده‌اند که کار ارزشمندی انجام شده است. از مرکزفرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول، سپاه دزفول، امام جمعه و انتشارات سورمهر برای چاپ این کتاب همکاری بسیار خوبی داشته که جای قدردانی دارد.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، به سبک و سیره شهدا اشاره کرد، گفت: زندگی شهدا به مانند این است که ظرفی از یک اقیانوس برمی‌داریم و معرفی می‌کنیم؛ زندگی شهدا سراسر نکات تربیتی، اخلاقی و آموزشی است.

وی در ادامه به زندگی شهید ناجی اشاره کرد ،گفت: در کتاب شهید ناجی به دوره کودکی و نوجوانی این شهید به خوبی پرداخته شده است. دوره کودکی و نوجوانی دوران شکلگیری فرد است. و یکی از کسانی که درشکل گیری شخصیت شهید ناجی موثر بوده پدر و مادر این شهید عالی قدر است، و همچنین محیط محله و مسجدمحله و شهر مذهبی دزفول، جوهر پاک این شهید، تشخصی درست مسیر زندگی و همچنین مبارزه با سختی بوده است.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، به تلاش و سختکوشی شهید ناجی اشاره کرد، گفت: شهیدناجی با سختی‌های زندگی جنگیده است به عنوان مثال شهید ناجی برای کمک به خانواده ا ز ۵سالگی کار کرده است.

وی در ادامه به دیگر ابعاد زندگی شهید ناجی پرداخته گفت: شهید ناجی در کنار پدرش یک مداح توانمند بود و توسل به ائمه ویژه اباعبدالله(ع) بسیار در زندگی این شهید والامقام برجسته است.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، با بیان اینکه با توجه به موقیعت و جایگاه و چهره بودن شهید ناجی و ارتباط او با نخبگان شهری و خارج شهر اما راهی را برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی انتخاب می‌کند، گفت: با آن نگاهی که شهید ناجی به کلیت نظام و آینده داشت بهترین مکان برای بهترین خدمت سپاه را می‌بیند و زمانی که وارد سپاه می‌شود در گذرگاه ورودی سپاه « محل گزینش» مشغول کار شد.

وی با بیان اینکه اگر امروز بخواهیم بگویم انقلاب اسلامی به ما چه هدیه داده است، گفت: رویکرد تربیتی و ساخت نفوذ انسان‌های پاکی به مانند شهید سلیمانی که مقام معظم رهبری در وصف ایشان فرمودند شهید سلیمانی یک مکتب بود.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان، در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری به دفاع مقدس اشاره کرد گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌ا‌ند دفاع مقدس به مانند یک تابلو مینیاتوری است که هرچه شما به این تابلو نزدیک‌تر می‌شویم با زیبایی این تابلو بیشتر آشنا می‌شویم

 

لازم به ذکر است ،شهید حسین ناجی. ازشهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان دزفول است که در فروردین ماه ۶۱ و در عملیات فتح المبین آسمانی شد و مزار مطهر ایشان در جوار مزار برادر شهیدش «عبدالامیر ناجی» در قطعه دوم گلزار شهدای شهیدآباد دزفول زیارتگاه عاشقان است.

شهید سید مجتبی ابوالقاسمی در سال۱۳۶۰ در دزفول دیده به جهان گشود و در بسیج فعالیت‌های زیادی انجام داد.مسئول عملیات حوزه حمزه سیدالشهدا(ع) دزفول و فرمانده گردان بیت‌المقدس این شهرستان از جمله مسئولیت‌های این شهید والامقام بود.این دلیرمرد پایتخت مقاومت ایران برای دفاع از حرم حضرت زینب‌کبری(س) و حضرت رقیه‌(س) به سوریه اعزام شد و سرانجام در روز دوشنبه ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۹۴ در جنوب حلب سوریه به فیض شهادت نائل شد.پیکر مطهر این شهید پس از انتقال به ایران در روز شنبه ۲۱ آذرماه همزمان با شهادت امام رضا(ع) در شهرستان دزفول تشییع و در گلزار شهدای این شهر آرام گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا